KRIMIONLINE, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI VIDEA, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Mladík ukradl na 400 pohřebních uren, vysypal i popel tříletého dítěte

Litoměřičtí kriminalisté objasnili rozsáhlý případ zavrženíhodné trestné činnosti. Zadrželi 23letého mladíka, který má na svědomí krádeže pohřebních uren ze hřbitovů v Ústeckém kraji.


Na třinácti různých hřbitovech na Litoměřicku, Lounsku a Ústecku ukradl od loňského listopadu 380 měděných uren, které následně rozstříhal či sešlapal. Zdeformované urny pak zpeněžil v jedné sběrně na Lounsku, kde mu za ně bylo vyplaceno celkem 40 tisíc korun.

Ve většině případů nechal popel zesnulých v plastovém pouzdře urny, dvakrát však popel vysypal. V Třebenicích na Litoměřicku šlo o ostatky tříletého dítěte.

Při jedné z krádeží odcizil obal pohřební urny ze stříbra, jehož hodnota byla vyčíslena na 60 tisíc korun. „Celková škoda je vyčíslena na více jak 200 tisíc korun, předběžně je ustanoveno 200 poškozených osob, přičemž tato čísla nejsou konečná. Kriminalisté na případu stále pracují a není vyloučeno, že počet poškozených i škoda ještě vzrostou,“ informoval kriminalista Helcl s tím, že mladík se k činům po počátečním zapírání přiznal. Utržené peníze utratil za nákup drog, na kterých je závislý.

Za majetkovou trestnou činnost byl již sedmkrát trestaný mladík obviněn ze spáchání trestných činů krádeže a hanobení lidských ostatků, za což mu hrozí až tříletý trest odnětí svobody. Na verdikt soudu bude čekat ve vazbě.


(Zdroj: Krimi Zprávy Litoměřice)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


DUCHOŇ KAREL
* 19.1.1990 hledaný

FILIP MIROSLAV
* 28.12.1955 pohřešovaný

ILIEVA MARIA METODIEVA
* 16.11.2007 hledaná

JANDOVÁ KATEŘINA
* 23.8.1991 hledaná

KMOCH PAVEL
* 8.6.1971 hledaný

LOKAJÍČEK LADISLAV
* 20.3.1999 hledaný

POPOVICI MARK
* 5.11.2018 pohřešovaný

RAETHER MICHAL
* 17.10.1986 pohřešovaný

ŠIMKOVÁ KLÁRA
* 30.11.2006 hledaná

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín